ماسک سیاه چیست و چه فوایدی دارد ؟

ماسک سیاه چیست و چه فوایدی دارد ؟

ماسک سیاه چیست و چه فوایدی دارد ؟

این روز ها ممکن است نام ماسک سیاه را شنیده باشید. اما آیا می دانید که ماسک سیاه از چه چیز هایی تشکیل شده است؟ در رسانه های اجتماعی و شبکه های تلوزیونی هم این ماسک زیاد تبلیغ می شود و به فروش می رود. کاربرد اصلی ماسک سیاه برای برطرف کردن لک و صاف کردن پوست می باشد. این ماسک حاوی زغال فعال می باشد! زغال فعال نوعی ماده طبیعی می باشد که خواص زیادی دارد.

زغال فعال چیست ؟

این زغال با زغالی که برای تهیه آتش استفاده می شود متفاوت است. زغال فعال یک ماده ای سیاه رنگ می باشد که در پزشکی کاربرد فراوانی دارد. همچنین برای کاربرد هایی مانند تصفیه هوا بسیار مناسب می باشد. اما کاربرد زیبایی این نوع زغال سفید کردن دندان، سم زدایی از آب، سم زدایی از مواد غذایی و بهبود شرایط پوست می باشد. برای تهیه این زغال باید به مراکز فروش مراجعه کنید اما اگر امکان تهیه آن را نداشتید از ماسک سیاه استفاده کنید.

نحوه استفاده از ماسک سیاه

برای استفاده از ماسک زغال فعال باید آن را به صورت پودر در آورده و روی پوست و مو بمالید. این ماده باعث می شود که در پوست تعادل چربی برقرار شده و از جوش زدن ها و لک ها جلوگیری می شود. برای افرادی که پوست چربی دارند پیشنهاد می شود هر هفته دو بار از این ماسک یا زغال فعال استفاده کنند. اما توجه داشته باشید که اگر بیش از حد از ماسک سیاه استفاده کنید ممکن است پوست شما خشک شود. دستور استفاده و راهنمایی های استعمال بر روی بروشور محصول که هنگام خرید به شما داده می شود وجود دارد و حتما پیش از مصرف آن را بخوانید.

تاثیر ماسک سیاه بر پوست

در تبلیغات این ماسک نتایج آنرا که مشاهده می کنید با خود می گویید چقدر شگفت انگیز می باشد و در حقیقت هم این گونه است. سموم موجود در پوست به زغال فعال می چسبند و به این ترتیب پوست پاکسازی و سم زدایی می شود. این ماسک برای پوست و مو عوارضی هم ندارد زیرا که کاملا از مواد طبیعی ساخته شده است. برای از بین بردن جوش، صاف کردن و نرم کردن پوست می توان از آن استفاده کرد. همچنین تمیزی و شفاف شدن پوست به این دلیل که زغال سیاه موجود در این نوع ماسک ها چربی اضافی پوست را می کشد و خارج می کند صورت می پذیرد.

چه مدل هایی از ماسک سیاه وجود دارند؟

در بازار و تبلیغات تلوزیونی مدل های مختلفی از این نوع ماسک وجود دارد که می توانید یکی از این مدل ها را خریداری کنید و برای پوست خود استعمال نمایید. اما اگر به دنبال تاثیرات دیگری مانند تمیزی و درخشان تر شدن پوست خود می گردید می توانید از نوعی ماسک سیاه تهیه کنید که علاوه بر زغال سیاه دارای زغال سفید همی می باشد. ماسک سیاه جوش های سر سیاه را هم از بین می برد و نا خالصی ها و نا صافی های روی پوست را ترمیم داده و پوست را صاف می کند.

نوعی دیگر از ماسک های سیاه خاک رس هم در ترکیب خود دارا می باشند. این ماده یک ماسک مکمل و اضافی برای پوست می باشد و خواص بهتری را برای شما عرضه می کند. نیازی نیست که مقدار زیادی از ماسک سیاه در هر بار استفاده مصرف کنید. این ماسک به دلیل سنگینی زیاد با مقداری کم نیاز شما را برطرف کرده و تاثیر خود را می گذارد.

امیدواریم راهنمایی هایی که در مورد این ماسک به شما کرده ایم مفید و موثر باشند و بتوانید ماسک مورد نظر خود را انتخاب کنید و از تاثیرات خوب آن شگفت زده شوید.

جدیدترین پست های پرستار ایرانی را در ایمیل خود دریافت کنید

با عضویت در خبرنامه میتوانید زودتر از همه از اخبار و مقالات تخصصی جدید مطلع شوید. تنها کافیست آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

درباره نویسنده

دانیال

بایگانی نوشته های من

موسس وب سایت پرستاری ایرانیان هستم و دانشجو کارشناس ارشد پرستاری , 7 سال هست که تجربه وبمستری دارم.امیدوارم بتونم کمکی به جامعه پرستاری بکنم.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =