فایده دویدن برای درد دیسک کمر

فایده دویدن برای درد دیسک کمر

دیسک کمر چیست؟

هر انسانی تقریبا دارای ۲۶ مهره در کمر خود است این مهره ها با استفاده از صفحاتی از هم جدا می شوند در صورتی که به هر دلیلی یکی ار این دیسک ها بیرون زده شود، دیسک به عصب و نخاع کمر فشار وارد کرده و باعث درد در ناحیه کمر می شود، و اصتلاحا به آن دیسک کمر گفته میشدود.

بر اساس مصاحبه های سایت علمی آموزشی پرستاری ایرانیان کسانی که به بطور مداوم می‌دوند یا حتی پیاده‌روی انجام می دهند در ناحیه دیسک کمر و ستون فقرات سالم‌تر می باشند.

بر اساس مطالعاتی که اخیرا انجام شده اگر دیسک کمر و ستون فقرات فعال‌ باشد و  این فعالیت به صورت ورزش صورت گیرد احتمال آسیب دیدگی کمتر است.

درد در ناحیه کمر، به علت بیماری، آسیب دیدگی دیسک کمر و یا افزایش سن ایجاد می‌شود. درصورتی که ستون فقرات و دیسک کمر فعالین نداسته و یا داری فعالیت کمی باشد احتمال آسیب دیدگی افزایش می یابد.

تحقیقات انجام شده بر روی کسانی که می‌دوند و کسانی که نمی‌دوند نشان می دهد، دویدن باعث بزرگتر شدن دیسک کمر می شود و سطح مایعات آن را افزایش می دهد به همین دلیل احتمال آسیب دیدگی دیسک کمتر می‌شود.

کسانی که در طول هفت حدقل ۵۰ کیلومتر می دوند دارای دیسک کمر و ستون فقرات قوی تری هستند.

جدیدترین پست های پرستار ایرانی را در ایمیل خود دریافت کنید

با عضویت در خبرنامه میتوانید زودتر از همه از اخبار و مقالات تخصصی جدید مطلع شوید. تنها کافیست آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

درباره نویسنده

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 9 =