مقدار آب مورد نیاز بدن در روز چه مقدار می باشد

مقدار آب مورد نیاز بدن در روز چه مقدار می باشد

مقدار آب مورد نیاز بدن در روز چه مقدار می باشد

آشامیدن آب یکی از مهم ترین کار هایی است که شما باید در طول روز انجام دهید. اگر نمی دانید که مقدار آب مورد نیاز بدن در روز چقدر می باشد در این مطلب با ما همراه باشید تا با حد و حدود آن آشنا شوید. برای هر فعالیتی که در بدن انجام می شود آب دخالت می کند و وجود آن الزامی می باشد. برای همین نیاز بدن به آب بیش از هر چیز دیگری می باشد. می توان گفت پس از تنفس نوشیدن آب مهم ترین کاری است که باید انجام شود تا سلامت بدن حفظ گردد. شما بدون غذا ممکن است تا یک هفته دوام بیاورید ولی بدون آب تنها چند روز کافی است تا بدن کارایی خود را از دست بدهد و بمیرید. پس نوشیدن آب را باید جدی گرفت و فرهنگ آن را آموخت.

اما خارج از بحث مقدار آب مورد نیاز بدن آب مورد نیاز و مصرفی شما در طول روز بحث دیگری نیز مطرح است و این است که این مقدار آب مورد نیاز بدن در چه ساعاتی از طول شبانه روز باید مصرف شود. در واقع بهترین زمان برای نوشیدن آب چه زمانی می باشد. ما در این مقاله این دو مورد را قرا است که بررسی کنیم و به اطلاع شما برسانیم تا با رعایت آن بتوانید سلامت خود را تضمین کنید و از شر بیماری ها و درد ها رهایی پیدا کنید. در شب ها به دلیل برخی موارد که در پست های بعدی به توضیح آن می پردازیم بهتر است که هنگام آب نوشیدن نشسته باشید. نوشیدن آب به صورت ایستاده در شب ها ممکن است باعث بروز برخی بیماری ها شود.

موارد پیش آمده در طول روز

شما در طول روز وقتی از خواب بیدار می شوید بهتر است یک لیوان آب بنوشید. این مقدار آب به بدن و اندام های آن کمک می کند که فعالیت خود را از سر بگیرند و به نوعی استارت بدن شما می باشد. آبی که صبح ها پس از بیدار شدن از خواب می نوشید همچنین باعث می شود که پیش از خوردن صبحانه سموم موجود در بدن شما از بین بروند. همیشه نیم ساعت پیش از میل کردن غذا آب بنوشید. نوشیدن آب در این زمان باعث می شود که هضم غذای شما بهتر انجام پذیرد. همچنین پس از میل غذا وقتی یک ساعت سپری شد دوباره آب بنوشید تا مواد بتواند به راحتی مواد مغذی موجود را به همراه آب جذب کند.

پیش از رفتن به حمام هم توصیه می شود که یک لیوان آب بنوشید زیرا باعث می شود که فشار خون پایین بیاید و در حمام احساس راحتی می کنید. اگر دچار فشار بالا در حمام شوید روی تان سرخ می شود و خطرناک است. پیش از خوابیدن هم باید آب بنوشید. همیشه یک ساعت قبل از اینکه به تخت خواب بروید یک لیوان آب بنوشید تا این مقدار آب جایگزینی باشد برای مقدار مایعاتی که قرار است در طول خواب از دست بدهید. در طول خواب درست است که بدن فعالیت کمی دارد اما همان فعالیت کم هم نیاز به آب دارد.

مقدار و زمان مورد نیاز آب در طول روز

شما برای تضمین سلامتی خودتان هم که شده باید در طول روز حداقل هشت لیوان آب بنوشید. این مقدار شامل مواردی که گفتیم هم می شود. ما یک برنامه تدوین شده برای نوشیدن آب برای شما تنظیم کرده ایم که امیدواریم مفید باشد. البته ممکن است برنامه روزانه شما با این برنامه اندکی تفاوت داشته باشد که با جابجا کردن برخی موارد می توانید برنامه خودتان را بنویسید.

درست وقتی که از خواب بیدار می شوید (ساعت ۷ صبح) اولین لیوان آب را بنوشید و پس از نیم ساعت می توانید که صبحانه را میل کنید. حدودا یک ساعت پس از صبحانه (ساعت ۹ صبح) باید به سراغ نوشیدن لیوان دوم بروید. نیم ساعت قبل از خوردن ناهار (ساعت ۱۲ ظهر) لیوان سوم را بنوشید و نیم ساعت پس از آن می توانید ناهار را میل کنید.

یک ساعت پس از ناهار (ساعت ۲ ظهر) باید به سراغ لیوان چهارم بروید. لیوان پنجم را در عصر (ساعت ۴ عصر) بنوشید و پیش از میل کردن شام (ساعت ۶ عصر) نیز یک لیوان دیگر آب بنوشید. یک ساعت پس از صرف شام (ساعت ۸ شب) لیوان هفتم را بنوشید و می توانید در این موقع دوش بگیرید. پیش از رفتن به خواب (ساعت ۱۰ شب) نیز لیوان هشتم را بنوشید. حالا پس از یک ساعت می توانید به تخت خواب بروید.

جدیدترین پست های پرستار ایرانی را در ایمیل خود دریافت کنید

با عضویت در خبرنامه میتوانید زودتر از همه از اخبار و مقالات تخصصی جدید مطلع شوید. تنها کافیست آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

درباره نویسنده

دانیال

بایگانی نوشته های من

موسس وب سایت پرستاری ایرانیان هستم و دانشجو کارشناس ارشد پرستاری , 7 سال هست که تجربه وبمستری دارم.امیدوارم بتونم کمکی به جامعه پرستاری بکنم.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + نوزده =