رمز و راز های لاغری و کاهش وزن را بشناسید

رمز و راز های لاغری و کاهش وزن را بشناسید

رمز و راز های لاغری و کاهش وزن را بشناسید

برای انجام هر کاری نیاز است که با اصول و روش های آن کار آشنا باشید و آن ها را کامل بشناسید. برای شروع پروسه لاغری و کاهش وزن هم نیاز است که رمز و راز های لاغری را بشناسید. حالا ما در این مطلب می خواهیم این روش ها و میان بر ها را به شما توضیح دهیم تا راحت تر بتوانید چربی سوزی کنید و وزن از دست دهید. البته این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که هر روشی که از دیگران می شنوید را فورا اجرا نکنید و ابتدا با متخصص های تغذیه یا مربی های ورزشی مشورت کنید و در صورت تایید آن ها روش های معرفی شده را اجرا کنید.

چه مواد غذایی مصرف کنیم

در هر روز شما باید یک برنامه متعادل داشته باشید و اینگونه نیست که یک روز پر خوری کنید و از همه میوه ها و سبزی ها استفاده کنید و در روز دیگر هیچ چیزی نخورید و فقط آب بنوشید یا در یک روز انواع گوشت ها را میل کنید! تعادل بهترین مسئله در لاغری می باشد. شما باید روزانه انواع ویتامین ها، پروتئین، کربوهیدرات و … را از مواد غذایی طبیعی دریافت کنید. بهترین راهکار برای شام حذف آن نیست بلکه جایگزین کردن آن با چیز دیگری می باشد. پیشنهاد ما میوه است! بهتر است به جای شام های سنگین از ترکیب چند میوه در قالب یک سالاد میوه خوشمزه میل کنید تا هم سالم تر باشید و راحت تر بخوابید هم لاغر شوید.

بیشتر غذایی که پس از ساعت هفت شب میل می کنید به صورت مستقیم جذب بدن شده و موجبات چاقی و اضافه وزن را فراهم می آورند. پس اگر در شب احساس گرسنگی کردید یا یک شام خیلی سبک میل کنید یا به سمت یخچال رفته و چند میوه میل کنید. مصرف میوه هایی که آب زیادی دارند مانند هندوانه و خربزه که ۹۰ درصد آن ها را آب تشکیل می دهد اکیدا پیشنهاد می شود. همچنین می توانید از مرکبات و دیگر میوه ها هم استفاده کنید. در وعده های غذایی که مجبور هستید برنج مصرف کنید بهترین جایگزین برای برنج سفید، برنج قهوه ای می باشد.

میان وعده بهترین راه برای جلوگیری از پرخوری

اگر به پرخوری یا خوردن هله هوله معتاد هستید پیشنهاد می کنیم که ابتدا یک برنامه غذایی برای خود تعیین کنید که مطمئن هستید به آن اجرا می کنید. نیازی نیست خیلی بلند پروازی کنید و مواردی را بنوسید که تنها روز اول اجرا و پس آن فراموش می شود. در این برنامه غذایی صبحانه و نهار را تعیین کنید و به جای شام میوه قرار دهید. بین وعده های غذایی هم یک میان وعده کوچک انتخاب کنید تا شما را از خوردن خوراکی های مضر یا پرخوری در وعده های غذایی باز بدارد.

آب بهترین نوشیدنی

شما در هر روز حداقل نیاز به دو لیتر آب مصرف شده به صورت خالص دارید. به هیچ وجه نباید برای آب جایگزینی پیدا کنید و آن را خودتان بنوشید. نوشیدن آب زیاد علاوه بر این که شما را لاغر تر می کند و شکم تان را پر نگاه می دارد، سموم بدن تان را هم دفع می کند. پس با نوشیدن آب به صورت منظم در روز با یک تیر چند نشان را می زنید. نوشیدن آب کافی باعث از بین رفتن حس خستگی هم می شود.

نکات تکمیلی دیگر برای آشنایی با رمز و راز های لاغری

در این قسمت آخر دیگر رمز و راز های لاغری را به شما معرفی می کنیم. همیشه غذا هایتان را آرام میل کنید و مصرف وعده صبحانه را به هیچ وجه فراموش نکنید. غذا های بیرون و آماده را جایگزین غذا های خوشمزه و مفید خانگی نکنید. مصرف غذا های خانگی سالم تر می باشند. مصرف نمک را کاهش داده و تنبلی را کنار بگذارید. اگر می خواهید واقعا در زمان کمی لاغر شوید باید حتما فعالیت ورزشی داشته باشید.

جدیدترین پست های پرستار ایرانی را در ایمیل خود دریافت کنید

با عضویت در خبرنامه میتوانید زودتر از همه از اخبار و مقالات تخصصی جدید مطلع شوید. تنها کافیست آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

درباره نویسنده

دانیال

بایگانی نوشته های من

موسس وب سایت پرستاری ایرانیان هستم و دانشجو کارشناس ارشد پرستاری , 7 سال هست که تجربه وبمستری دارم.امیدوارم بتونم کمکی به جامعه پرستاری بکنم.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =