عادت های نادرست لاغری که نتیجه معکوس می دهند

عادت های نادرست لاغری که نتیجه معکوس می دهند

عادت های نادرست لاغری که نتیجه معکوس می دهند

برخی عادت های نادرست لاغری وجود دارند که بسیار از افراد آن ها را نادیده می گیرند و همین موارد باعث می شود که در روند کاهش وزن و لاغر دچار مشکل های جدی ای بشوند. به همین دلیل امروز بر آن شدیم تا در مورد این عادت های نادرست لاغری به شما اطلاعات کاملی بدهیم. بسیاری از افراد فکر می کنند که اگر این کار ها را انجام بدهند لاغر خواهند شد اما باید بگوییم که این باور ها چندان درست نیستند و گاهی باعث چاق تر شدن شما هم می شوند!

لاغری با سیگار کشیدن

یک روش عجیب که در بین مردم طرفدار پیدا کرده است سیگار کشیدن برای لاغری می باشد. خیلی از افرادی که قصد لاغری دارند به این کار مشغول می شوند که خیلی خطرناک است. با سیگار کشیدن پیام هایی به مغز ارسال می شود که متابولیسم افزایش یابد و احساس گرسنگی از بین برود. همین مسئله باعث می شود که مواد مورد نیاز مغز تامین نشده و بدن با کمبود مواد غذایی مواجه می شود. در طولانی مدت سیگار کشیدن باعث ضعف و ابتلا به سرطان های مختلف و بیماری های قلبی و ریوی می شود.

حذف وعده ها مخصوصا شام

حتما این را شنیده اید که ” اگر می خواهی لاغر شوی شام نخور! “. این جمله کاملا غلط می باشد و مبنای علمی ندارد. غذا نخوردن و حذف وعده ها باعث می شود که مواد مورد نیاز مغز تامین نشده و سطح متابولیسم و فعالیت بدن کاهش می یابد. پس در نتیجه روند لاغری مختل شده و برعکس چاق تر می شوید. توصیه ما به شما این است که تعداد وعده ها را به شش عدد افزایش دهید اما حجم آن ها را کم کنید. همچنین از خوردن غذا در شب پرهیز کنید و فقط یک میان وعده از میوه ها میل کنید تا چاق نشوید.

بدن برای ادامه حیات نیاز به غذا دارد. در شب ها پس از ساعت ۱۹ متابولیسم بدن کاهش می یابد. به همین دلیل همه می گویند که شام نخورید. اما اگر شما شام تان را پیش از این ساعت میل کنید هیچ مشکلی ندارد و چاق نمی شوید. سعی کنید در وعده های غذایی تان در طول روز مواد غذایی و مغذی مهم بدن را هیچ گاه فراموش نکنید.

تمرینات بدنی شدید ممنوع !

در باشگاه های بدنسازی حتما مشاهده کرده اید که خیلی از ورزشکاران حرکات سنگین می کنند. اما این حرکان سنگین برای کاهش وزن به هیچ وجه مناسب نمی باشند. ورزش تا حدی مجاز و مفید می باشد که نیاز های بدن را تامین کنید و جسم شما را به حرکت وا دارد. اما اگر تمرین های ورزشی خیلی شدید شوند به بدن تان آسیب خواهد رسید. پس همیشه باید توجه کنید تا جایی به ورزش کردن ادامه دهید که توان دارید. اگر مشاهده کردید که خسته شده اید یا توان انجام یک حرکت را ندارید هیچ اجباری برای انجام آن حرکت ندارید.

مصرف آب را فراموش نکنید

تقریبا در اکثر مطالب لاغری به شما می گوییم که مصرف آب را به هیچ وجه فراموش نکنید. بدن شما در طول روز نیاز به مقدار معینی آب می باشد. وقتی ورزش می کنید متابولیسم شما زیاد می شود و برای افزایش متابولیسم نیاز به آب می باشد. پس به هیچ وجه در طول روز نباید مصرف آب را فراموش کرد. اما گروهی از افراد فکر می کنند که نوشیدن آب باعث باد کردن شکم و چاقی آن ها می شود که باید بگوییم این یک تاثیر آنی است و اثر آن پس از مدتی از بین می رود. اما تامین آب بدن مسئله مهمی می باشد که نباید از آن غافل شوید.

 

جدیدترین پست های پرستار ایرانی را در ایمیل خود دریافت کنید

با عضویت در خبرنامه میتوانید زودتر از همه از اخبار و مقالات تخصصی جدید مطلع شوید. تنها کافیست آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

درباره نویسنده

دانیال

بایگانی نوشته های من

موسس وب سایت پرستاری ایرانیان هستم و دانشجو کارشناس ارشد پرستاری , 7 سال هست که تجربه وبمستری دارم.امیدوارم بتونم کمکی به جامعه پرستاری بکنم.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 9 =